Konferencja “Biznes na życie wieczne”.

#Pierwsze wystąpienie podczas Konferencja: Biznes na życie wieczne przybliży nam tematykę wartości na rynku pracy. Najpierw jednak należy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Po czyjej stronie chcesz być: zatrudniani czy zatrudniający? Na to pytanie starał się odpowiedzieć jeden z naszych studentów.

“Odpowiedź wydaje się być prosta, a nawet jednoznaczna, szczególnie dla młodych adeptów naszej Uczelni. Bo przecież biorąc pod uwagę fakt, iż podjęliśmy drogę studiowania na naszej Alma Mater, gdzie nabywamy specjalistyczną wiedzę, kształtujemy swój charakter, uczymy się wytrwałości, można stwierdzić, że jesteśmy dobrze przygotowani do roli przedsiębiorcy.

Jednak, czy w ogóle mamy tego świadomość?
Rzeczywistość wydaje się być zupełnie inna, bo przecież ilu z naszych znajomych, kolegów i koleżanek z uczelnianej ławki, deklaruje założenie w przyszłości własnej działalności? Ilu z nich chciałoby być – jak określił to jeden z naszych narodowych wieszczy – “sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem”? Odpowiedź brzmi: niewielu. Uwaga, teraz dobra informacja, albowiem te wszystkie osoby stanowią potencjalnych pracowników w twojej przyszłej firmie!
Często decyzja o założeniu własnej działalności wymaga nie lada odwagi, przezwyciężenia własnych słabości, czy wzięcia na siebie dodatkowej odpowiedzialności. Jednak pamiętajmy, że czym więcej poświęcimy naszemu pomysłowi swojej uwagi, wykorzystamy wiedzę nabytą na studiach oraz przede wszystkim – włożymy w swój biznes nasze serce, tym większe będą owoce naszej pracy w przyszłości.

Dlatego już dziś, drogi studencie, staraj się samemu marzyć, tworzyć i kreować własną rzeczywistość gospodarczą. Za pomocą prowadzonej firmy realizuj swoje pasje. Taka ścieżka kariery pozwoli ci nie tylko na szybki rozwój osobisty i zapewni wysoki zarobek, ale przede wszystkim zagwarantuje ona znalezienie pracy dla twoich znajomych z uczelnianej ławki!”

Koło Naukowe Etyki UE Katowice

#BiznesNaŻycieWieczne